Windows 7, wampserver offline(turuncu) hatası, msvcr100.dll
16069 0

wampserver offline

Windows 7 kullanıyorsunuz, wampserver kurdunuz ve çalıştırdınız. Wampserver'ın sağ altta bulunan ikonu turuncu olarak görünüyor ve doğal olarak çalışmıyor. Bunun nedeni msvcr100.dll dosyasının bozuk olması olabilir. Hatırlamaya çalışın wampserver'ı kurarken böyle bir uyarı almış ve geçmiş olabilirsiniz. 

 
msvcr hatasıEğer sorun buysa çözümü şu şekilde olacaktır. Aşağıdaki linklere tıklayın ve microsoft'un kendi sayfasından dosyaları indirip bilgisayarınıza kurun. Wampserver'ı yeniden başlattığınızda probleminiz çözülecektir. 

Windows 7 (64 bit) için indir.

Windows 7 (32 bit) için indir.

Sorununuz bu şekilde çözülmediyse port ayarlarını değiştirmeyi deneyin. Bilgisayarınızda aynı zamanda aspserver kurulu ise aynı portu kullanıyor olabilir. Bu işlemi yapmak için öncelikle sağ altta bulunan wampserver ikonuna tıklayın. Daha sonra apache seçeneğinin üzerine gelin ve içerisindeki "httpd.conf" üzerine tıklayın. Açılan metin dosyası içerisinde "Listen 80" ifadesini aratın ve yerine "Listen 8080" yazın. Aynı şekilde  "ServerName localhost:80" ifadesi yerine "ServerName localhost:8080" yazın ve kaydedin. Wampserver'e yeniden başlatın.

^
X